envato studio
envato studio

Yazar hakkında

İlgili Yazılar

7 Yorumlar

 1. 1

  Murat DURMUŞ

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Mesleki belge şartı hakkında gayet bilgilendirici bir kaynak olmuş ellerinize sağlık.

 2. 2

  Özgün Ozpinar

  Mesleki eğitim ve yeterlilik konusundaki karışıklığı iyi irdelemeyle açıklığa kavuşturmuşsunuz Hocam. Emeğinize sağlık. Umarım yeni yönetmelikle İK’larinin önüne bi nebze geçilebilir.

 3. 3

  Mehmet Almas

  Mesleki eğitim ile yeterliliğin makalede de belirtildiği gibi ayrı ayrı ele alınması bence de önemli…
  Bu fakültede teorik eğitim alan ama pratikte hiç bir bilgisi olmayan mezuna benzer yoksa yada devletimiz sadece tabelaya mı oynuyor da işe yaramaz eğitimlerle daha avrupai gözükmeye calışıyor.
  Sonucta işini bilen eğitimli işçi tüm sektörler için rahatlama unsuru olacaktır. Umarım verimli ve uygulanan bir sisteme dönüşür.

 4. 4

  İbrahim Gürsoy

  Merhaba,
  Öncelikle ele aldığınız ve bizleri bu konuda aydınlattığınız için teşekkür ederiz.
  Maalesef ki gün geçmeden daha önce yapılan bir şeyin yetersiz bulunup yerine -yeterli olup olmayacağı muallak olan- bir şeylerin getirilmesi söz konusu.Mevcut koşullar altında İsg Profesyonelleri olarak bakalım bu durumla nasıl başa çıkacağız.

 5. 5

  Türker Büyükkaragöz

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Mesleki yeterlilik konusunda açıklayıcı ve yol gösterici bir yazı kaleme almışsınız. Konu zaman ilerledikçe değişime uğrayacaktır. Değerli yazılarınızın devamını dilerim.

 6. 6

  Burhan

  Selamun aleykum
  Benim 2015 yılında MEB dan 40saatlik ders sonunda hayat boyu
  Ögrenme kurs bitirme belgesi aldım beton kalıp demir ve catıcılık üzerine
  Bu gecerlimi yeni belge almam gerekiyormu beni bu konu hakkında bilgiledirirmisiniz. Tesekkurler

  1. 6.1

   Murat YILMAZ

   Burhan Bey,
   Tabi ki bu belge geçerli.Fakat bu belge sizin mesleki eğitim belgeniz.Ayrıca bir de mesleki yeterlilik belgesi almanız gerekecektir.Yazıda belirtildiği gibi aslında iki ayrı zorunluluk.Çalıştığınız iş yerindeki İş Güvenliği Uzmanı arkadaşlara danışmanızda fayda var.
   İyi çalışmalar…

Bir Yorum Yaz

2016 Önlem Dergisi